14 Ekim 2013

Bayram Değil;HASRET


                Kurban Bayramı hep sızlatır içimi,kabuk tutmaya çalışan yaralarımı kanatır.O kadar çok giden oldu ki Bayramda,benim için dönmeyecekleri özlemekten başka bir anlamı yok...
             Eskiden kalabalık sofralar kurulurdu,geç yatılır erkenden uyanılırdı.İçimiz kıpır kıpır olurdu.Zamanla önce soframızdaki sandalye sayısı azaldı sonrada en sevgililerimiz.Onları hatırlamak ya da unutamamak ne zormuş,ne zor hayat,hep zordu...
            Hiç kimse eski dostlarımın yerini tutmuyor,onlar kadar değer vermiyor kimse,huzurlu hissettiremiyor.Face'den hatırlanan doğum günleri kutlamaları vs.her şey çok saçma,anlamsız.Yarın kalan onca şey varken,sorgulamadan yaşamalı diyorum,deniyorum sonra bir bakmışım ki başlangıç noktasındayım.
    Yine de hayırlı,huzurlu,değer verdikleriniz sürekli artan bayram sabahı kahvaltılı,yıllar sonra "İyi ki" dediğiniz bayramlar olsun sizin için...Benim içinse;artık kaybetme korkum bir son bulsun,başka şey istemiyorum.

        

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Her zaman herkes aynı düşüncelerde buluşmak zorunda değil,yazdıklarım bir his oluşturuyorsa aklından geçenleri Ben de bilmek isterim.